AKŞENER, KARTAL VE TUZLA'DA ESNAFI ZİYARET ETTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Kartal ve Tuzla'da esnaf ziyareti gerçekleştirip, vatandaşların sorunlarını dinledi.

SİYASET 14.01.2021, 18:36
AKŞENER, KARTAL VE TUZLA'DA ESNAFI ZİYARET ETTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Kartal ve Tuzla'da esnaf ziyareti gerçekleştirip, vatandaşların sorunlarını dinledi. Esnaf, işlerin durgunluğundan ve desteklerin yetersizliğinden yakınırken, bir vatandaş da zamlardan şikayet etti ve "Akşam yatağa aç girenler, iş bulamadığı için intiharı düşünenler var" dedi.

Meral Akşener'in, İstanbul'un ilçelerindeki esnaf ziyaretleri sürüyor. Dün Avcılar ve Beylikdüzü'nde esnaf ziyareti yapan Akşener, bugün de Kartal ve Tuzla'da esnafın sesine kulak verdi, vatandaşların sorunlarını dinledi. Akşener'in esnaf ziyaretine, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve partililer eşlik etti. Akşener, bu esnaf ziyaretlerinde birçok ekonomik gerçeği öğrendiğini ve bu doğrultuda da önergeler verdiğini söyledi.

Akşener, ziyaret ettiği bir kuyumcu esnafa "Nasılsınız, işler nasıl?" diye sordu. Esnaf, işlerinin iyi olmadığını söyledi. kiralar 10 binlere dayanırken, 750 liralık kira yardımının bir şey ifade etmediğini söyledi. Esnafın, "Siz daha iyi biliyorsunuz. Her gün sahadasınız. Televizyondan izliyoruz. Esnafa en büyük destek sizden. Millet İttifakı gelirse daha yi olur. Duamız sizinle. Sizin İçişleri Bakanlığı'nızı da hatırlıyoruz. Başarılı olacağınıza inanıyoruz. CHP ile birlikte inşallah çok çok iyi olacak" şeklindeki sözleri ise Akşener7i güldürdü. "İnşallah. Çok teşekkür ediyorum" diyen Akşener, beraberindeki CHP ve İYİ Parti'li yöneticilere dönerek, "İki başkana da söylüyorum. Seçmenin tavrını görüyorsunuz" ifadesini kullandı.

"İNSANLAR YATAĞA AÇ GİRİYOR"

Bu arada, bir vatandaş, Akşener'e seslenerek, "Sizden pek çok isteğimiz var. Kadın programlarını artık izlemek istemiyoruz. Her gün kadın cinayetleri, çocuk cinayetleri. Eğitici hiçbir şey yok. Sabah marketleri gidiyoruz ayrı bir fiyat akşam üzeri gidiyoruz ayrı bir fiyat. Bunlar nasıl düzelecek? Genel başkanlar olarak bir araya gelin, ne yapılacaksa, seçimse seçim isteyin. Biz arkanızda dururuz. İnsanlar yatağa aç giriyor. Komşumun oğlu mühendis, 3-4 yıldır iş bulamıyor. Sürekli intihardan söz ediyor" dedi. Akşener, vatandaşın sözleri üzerine şunları söyledi.

"İsraf edilmese, yolsuzluk yapılmasa, liyakata dikkat edilse Türkiye'nin gerçekten kaynakları var. '13 uçakla gezilir mi?' dedim ben. 'Hayır' dediler. 13 değil, 9 uçakmış. Günah ya. Kıbrıs'a 7 ayrı uçakla gidildi. Benzini var, şusu var busu var."

Esnafın "Sözde cumhurbaşkanı" söylemini hatırlatması üzerine, de Akşener, "O bir yün yumağı. Kedilerin ayağına atılır. Sonra uğraş dur. Önce FETÖ'cü olunur. Bir hafta sürer. Sonra darbeci olunur. Şimdi de 'Sözdemiz' çıktı. Bu arada siz konuşulmuyorsunuz. Esnaf konuşulmuyor. Buradan kredi kartıyla bir şey alıp gidip başka yerde bozduran gençler konuşulmuyor. yaşlılar konuşulmuyor. Tencere kaynatamayan hanımlar konuşulmuyor" dedi.

Akşener, iş bulamayan genç mühendis ve ailesine yardımcı olabilmek için bilgilerinin alınmasını istedi.

EMEKLİ POLİS MEMURU: EK GÖSTERGE VERİLMEDİ, EMEKLİ MAAŞI İLE GEÇİNMEK ÇOK ZOR

Akşener'in bir başka dükkan ziyareti sırasında, emekli polis memuru olduğunu söyleyen bir vatandaş, söz verildiği halde ek göstergenin verilmediğini söyledi. Emekli maaşı ile geçinmenin çok zor olduğunu ifade eden emekli polis memuru, bu sorunun gündeme getirilmesini istedi.

Akşener de vatandaşların sıkıntılarını ve ek gösterge konusunu gündeme getireceklerini ifade etti.

Kaynak: Haberin Nabzı
Yorumlar (0)
hafif yağmur
Namaz Vakti 16 Ocak 2021
İmsak 06:49
Güneş 08:19
Öğle 13:19
İkindi 15:46
Akşam 18:08
Yatsı 19:33

Gelişmelerden Haberdar Olun

@