Avcılar Belediyesi Afete Hazırlıkta Bir Adım Önde

Afet istasyonları, bilgilendirme toplantıları, imar ve kentsel dönüşüm projeleri ile afetlere karşı hazırlıkta dikkatleri üzerine çeken Avcı..

Avcılar Belediyesi Afete Hazırlıkta Bir Adım Önde

Afet istasyonları, bilgilendirme toplantıları, imar ve kentsel dönüşüm projeleri ile afetlere karşı hazırlıkta dikkatleri üzerine çeken Avcılar Belediyesi, deprem hazırlıklarına büyük bir sorumlulukla devam ediyor. Çanakkale’de meydana gelen depremlerin Avcılar’da da hissedilmesi üzerine çalışmalarını gözden geçiren Belediye ekipleri,  ilçe genelinde 49 bölgede bulunan Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarını kontrol etti eksik levhalarını yeniledi.
49 Acil Durum Toplanma Alanına QR Kodlu Tabela
Afetlere karşı hazırlık çalışmalarına hız kesmeden devam eden ve yaptığı çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Avcılar Belediyesi; 20 Şubat akşamı Çanakkale’de yaşanan ve çevre illerin yanı sıra İstanbul Avcılar’da hissedilen deprem sonrası çalışmalarını; İlçe genelinde 49 bölgede bulunan Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarında kontrollerini yapan belediye ekipleri, Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarında bulunan ve afet anında koordinasyonu sağlayacak QR Kodlu Afet ve Acil Durum Toplanma Alanı levhalarını yeniledi. Avcılar’ın 10 mahallede bulunan Afet ve Acil Durum Toplanma Alanları'nın listesini ve deprem anında gerekli tüm bilgilere Avcılar Belediyesi’nin internet sitesinde bulunan ABİS (Afet Bilgi Sitemi) sayfasından yayınlayarak kamuoyunun duyurdu.
“Olası Bir Depreme Karşı Her An Hazırız”
Çanakkale’de meydana gelen depremlerin ardından bir geçmiş olsun mesajı yayınlayan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli; “Depremin Ne Zaman ve Kaç Şiddetinde Olacağı Değil, Ne Kadar Hazırlıklı Olduğumuz Önemlidir.Her türlü afette ama özellikle bölgemizin en önemli sorunu olan depremde nice hayat hazırlıklı eğitimli olmaya bağlı. Dün akşam Çanakkale’de yaşanan ve ilçemizde de hissedilen depremler bize bir kez daha bu gerçeği hatırlattı. Bugün ilk iş olarak kentimizin 49 bölgesinde bulunan Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarını kontrol ederek QR Kodlu levhalarını yeniledik. Avcılarımızdaki Afet ve Acil Durum Toplanma Alanları'nın listesine ve deprem anında gerekli tüm bilgilere Avcılar Belediyesi ABİS’den (Afet Bilgi Sitemi) ulaşabilirsiniz.” dedi.


Kaynak: Haberin Nabzı / Avcılar
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER